Girls’Day 2026

Techniek voor iedereen

Op dinsdag 14 april 2026 vindt bij Ontdekstation013 en MindLabs in Tilburg opnieuw Girls’ Day plaats. Tijdens dit landelijke initiatief maken meer dan 400 meiden uit middelbare scholen kennis met de wereld van techniek en technologie. Dit doen ze d.m.v. workshops gegeven door vrouwen uit het technische werkveld.

Vrouwelijke rolmodellen uit de techniek

Gedurende de dag nemen de leerlingen deel aan drie interactieve workshops, verzorgd door in totaal 17 organisaties en bedrijven uit de regio. Zij laten zien hoe breed en veelzijdig de technische sector is en bieden een inkijk in actuele innovaties en toepassingen. Door zelf actief aan de slag te gaan, ervaren de deelnemers op een toegankelijke manier welke mogelijkheden er zijn binnen techniek en technologie.

Meisjes inspireren en laten ervaren

Girls’ Day heeft als doel om jongeren, en met name meisjes, te enthousiasmeren voor een toekomst in deze sectoren. Door hen vroegtijdig kennis te laten maken met praktijkvoorbeelden en rolmodellen uit het werkveld, wordt bijgedragen aan het verbreden van hun studiekeuze en loopbaanperspectief.

Het evenement vindt plaats tussen 09.00 en 15.30 uur en vormt een inspirerende dag waarin ontdekken, doen en ontmoeten centraal staan.