Aan de slag met plantaardige textielverf
  • BB
  • MB

Aan de slag met plantaardige textielverf

Welke kleur komt er van een avocadopit? En welke van biet? Veel natuurlijke producten zijn niet alleen lekker, maar zitten ook vol met kleurstoffen waarmee je witte stof een vrolijke kleur geeft. Tijdens deze workshop verven de leerlingen met plantaardige kleuren en toveren de gekleurde lapjes om tot een feestelijke vlaggenlijn. Kliederen mag!

Dit leren ze:

  • De geschiedenis van textielverven.
  • Hoe je kleurstoffen uit natuurlijke producten haalt.
  • Wat het verschil is tussen plantaardige en chemische textielverven.
  • Vaardigheden als communiceren, een probleem oplossen, creatief denken en samenwerken.
Probleem oplossen

Probleem oplossen

Kritisch denken

Kritisch denken

Creatief denken

Creatief denken

Samenwerken

Samenwerken

De SLO kerndoelen:

39

De leerlingen leren met zorg om te gaan met het milieu.

42

De leerlingen leren onderzoek doen aan materialen en natuurkundige verschijnselen, zoals licht, geluid, elektriciteit, kracht, magnetisme en temperatuur.

44

De leerlingen leren bij producten uit hun eigen omgeving relaties te leggen tussen de werking, de vorm en het materiaalgebruik.

53

De leerlingen leren over de belangrijke historische personen en gebeurtenissen uit de Nederlandse geschiedenis en kunnen die voorbeeldmatig verbinden met de wereldgeschiedenis.